معرفی اجمالی دانش شخصیت شناسی بر پایه MBTI

  – بدنبال کسانی هستیم که می خواهند روابط کاری و خانوادگی خود را بهبود بخشند.

 

  – دیگر هیچگاه از درک نشدن توسط اطرافیان رنج نبرید.

 

  – چگونه رابطه رویایی خود را بدست آوریم؟

 

تو یک خانواده سنتی احترام به بزرگتر جزء واجباته و من تو یک خانواده سنتی بدنیا اومدم، روابطم با پدرم خوب بود تا یواش یواش بزرگ شدم، تازه داشت تفاوت‌ها خودشون رو نشون میداد و درخواست‌های من و پدرم از هم باعث دلگیری می‌شد. من درکش نمی کردم و متوجه سخت‌گیری‌هاش و کارهاش نمی‌شدم. نمی‌فهمیدم چرا اینطوری رفتار می‌کنه و چرا چیزهایی که برای من مهمه براش کم اهمیت و یا بی اهمیت به نظر میاد. کارها و اتفاقاتی که پدرم فکر می‌کرد مهمه هم برای من خیلی اهمیتی نداشت.

 

به هر حال حُسنِ خانواده سنتی این بود که باید رعایت بزرگ و کوچکی رو می‌کردم و مادرم هم بشدت از این موضوع دفاع می‌کرد. سال‌ها می‌گذشت و من و پدرم یک رابطه معمولی همراه با احترام داشتیم. تا اینکه تو دوره شخصیت شناسی MBTI شرکت کردم. تازه داشتم میفهمیدم تفاوت‌های من و پدرم تو طرز نگاه که هر کدوم به دنیا داریم. حالا میدونستم پدرم یک ISTJ بود و برای اینکه بتونم باهاش ارتباط برقرار کنم باید چه جوری و چی بگم. دو تا سفر کاری تفریحی باهاش رفتم که خودمون دوتا بودیم و چقدر خوش گذشت.

برای دانلود فایل صوتی داستان فوق بصورت کامل‌تر کلیک کنید.

دانلود فایل صوتی داستان من و پدرم و شخصیت شناسی MBTI

 

داستان فوق یکی از داستان‌های بچه‌هایی بود که تو دورده MBTI شرکت کردند و تونستند روابط خانوادگیشون رو بهبود ببخشند.

 

دوره شخصیت شناسی بر پایه نتایج تحقیقات پروفسور یونگ شکل گرفت. سال‌ها بعد دو روانشناس به نام‌های مایرز و بریگز با استفاده از نتایج فوق و پژوهش‌های خود در زمینه شخصیت شناسی تست MBTI را طراحی کردند. آن‌ها چهار بعد شخصیتی افراد را شناسایی کردند که با توجه به آن تمام افراد در یکی از ۱۶ تیپ شخصیتی قرار می‌گیرند.

چهار بعد (ترجیح) شخصیتی شناخته شده توسط این دانشمندان عبارتند از :

درون گرا (I) – برون گرا (E): این بعد بر مبنای چگونگی برخورد و تعامل ما با دنیا و اینکه انرژی مان را متوجه کجا می کنیم و از کجا انرژی می گیریم، تعریف شده است.

شمی (N)- حسی (S): اینکه اغلب به چه نوع اطلاعاتی توجه می کنیم و چگونه آنها را بدست می آوریم، این بعد را مشخص می کند.

احساسی (F)- فکری (T): بر اینکه چگونه اطلاعات خود را پردازش می کنیم و چگونه تصمیم می گیریم، دلالت دارد.

ملاحظه کننده (P)- داوری کننده(J): اینکه ما ترجیح می دهیم در شرایط سازمان یافته و با ساختار فعالیت کنیم یا استقلال بیشتری داشته باشیم، تعیین کننده این بعد است.

 

متاسفانه حتی با تست‌های استاندارد جهانی ۴۰% تا ۶۰% افراد تیپ شخیتی خود را اشتباه بدست می‌آورند. به همین علت شرکت در کارگاه و آشنایی با مباحث باعث می‌شود هر کس بتواند تیپ شخصیتی خود را مشخص کند.

16 تیپ های شخصیتی MBTI

آیا می دانید افراد فوق موفق در مورد شناخت شخصیت خود واطرافیان آموزش دیده اند؟

 

  • آیا از شغل خود راضی نیستید؟

  • چگونه بدون نگرانی در شغل مناسب شخصیت خود کار کنیم؟

  • قدرت تیپ شخصیتی خود را دست کم نگیرید؟

چند سال پیش با یکی از دوستان یک سفر کاری به گلپایگان داشتیم، ۵ ساعت زمان سفر به گپ‌های دوستانه معطوف می‌شد. این همکار ما تو راه می‌گفت یک دوستی دارم که کاملا به توانایی‌های خودش واقفه، میگه من نمی‌تونم تو کار و فعالیت تجاری که می‌کنم نفر اول باشم من حتما باید نفر دوم باشم و از اینکه نفر دوم باشم هم لذت می‌برم، به قول این دوست همکار، بعضی از این نفر دوم‌ها حتی از مقام وزیر هم بالاتره و من نقش دومی رو دوست دارم.

 

و حالا وقت آن است که روابط کاری و خانوادگی خود مستحکم کنید.

برای دانلود خلاصه معرفی شخصیت شناسی به روش MBTI کلیک کنید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید