نظر آقای کاظمی | دوره نخبگان کسب و کار

نکات مصاحبه با آقای کاظمی - مدیرعامل شرکت صنعتی صائین آریا:

سؤال: چطور با این دوره آشنا شدید و چرا انتخابش کردید؟

بنده قبلا مشابه این کلاس‌ها شرکت‌کرده بودم، خیلی از این کلاسهای گذشته به من خیلی کمک‌ها کرد اما سال گذشته، وقتی یکی از این سمینارها که من شرکت کردم متوجه نکته‌ای شدم در فرمایشات جناب‌ بهروز ریاحی و این که مطالبی که ایشان ارائه می دهند، بسیار منسجم و طبقه بندی شده هست. همه نکات‌ لازم انگیزشی و‌کاربردی است و نظم خاص برای استفاده از این مسائل در زمینۀ کار آفرینی وجود داره را تقریبا می‌توان گفت که من در این مطالب دیدم و علاقه‌مند شدم در این دوره شرکت کنم.

سؤال: آموزش ها چطور بوده و چه تأثیری در روند کار و زندگی شما داشته؟

آموزش ها بسیار عالیه و خیلی ارزشمنده، اثرات بسیار مثبتی داشته از جمله اینکه خب تونستم درکارهایم یک سری معایب را ببینم تشخیص بدم، که در گذشته متوجه آنها نبودم.

سؤال: کدامیک از کارگاه ها برای شما جذاب تر و کاربردی تر بوده؟

خیلی از نکات، من در زمینۀ شعور ظاهری و باطنی یا ضمیر خود آگاه و ناخودآگاه مطالعات بسیار زیادی داشتم، اما وقتی مطالب استاد را گوش کردم و چندین بار فایل صوتی را مرورکردم، و برام خیلی جالب بود با وجود اینکه بارها کتاب قدرت فکر دکتر مرفی را خوانده بودم و از اساتید دیگر نوارهای مختلفی و مطالب مختلفی را در این زمینه گوش کرده بودم، ولی خیلی مطالبی که  دکتر بهروز ریاحی مطرح کرده بودند علمی، کاربردی و عملی بود برای من خیلی جالب بود.

سؤال: به نظر شما زمانبندی یکساله برای دوره طولانی نیست؟

اگر کسی واقعا علاقه به این داشته باشه که بخواد یک کسب و کار خوبی را برای آیندش هدف گذاری کند، نه.ما مدت دوازده سال تمام را تحصیل می کنیم به اصطلاح بعد از آنی که یک نفر دیپلم گرفت ازش بخواهند یک امتحانی بگیرن شاید یک در صد از آموخته هاش را بلد نباشه چون همش محفوظات بوده، یک درصد از آموخته های تبدیل به عمل و تجربه نمیشه ولی این دوره، دوره یک ساله میتونه  تأثیر زیادی در زندگی بگذارد, انسان اگر  با علاقه و با توجه کامل این کلاسها را پیگیری بکنه و دنبالش رو بگیره قطعا میتونه برای سی سال آینده و یا چهل سال آینده برنامه‌ریزی اساسی بکنه. خب یک سال آدم زحمت میکشه درسته راحت نیست، هر ماه، یا هر بیست و یک روز که پنج شنبه و جمعش رو آدم از استراحتش و از تفریحش بزنه در این کلاسها شرکت بکنه کار ساده ای نیست و حتی برای بنده هم این کار، کار سختیی بود. میبیبنم که با این سن هم تاثیر در زندگی ام داره و حتی برای اطرافیانم میتونم این رو آموزش بدم و تاثیر گذار‌‌ باشم (کسی که میخواد ماهی بگیره باید وارد آب بشه و باید واقعا سختی رو تحمل کنه) و همیشه با عافیت آدم به آرامش واقعیه نمیرسه، حتما باید این سختی ها را تحمل کرد. البته نه به اون سختی که ما فکر می کنیم، که سختی ای وجود داره.خوشبختانه نحوه بیان استاد بهروز ریاحی و دوره طوری است که آدم وقتی وارد دوره میشه دیگه تا آخر ساعت هیچ احساس خستگی نمیکنه.

سؤال: شعار دوره را تایید می کنید؟ یکسالی که ما بقی عمر شما را تضمین می کند.

بله قطعأ تأثیر بسزایی دارد. این رو با اعتقاد میگم. چون بالاخره این ویدئو این صحبت ها پخش میشه دست عدۀ زیادی میرسه و بایداحساس مسئولیت کرد. میتونه قابل استفاده باشه برای کسانی که توان و  امکاناتش رو دارند، بعد هم میخوان کاربردی از این مطالب خوب استفاده بشه. و در این یک سال برای ما بقی عمر زمینه چینی بشه، برای سی سال بقیه عمرشون و یا خیلی بیشتر.

سؤال: نظرتان در مورد هزینه دوره؟

الان ما دوره های مشابه را میبینیم. چه از نظر این گونه آموزش ها چه آموزش های کلاسی چه دانشگاهی و غیره، خب هزینه ها احساس میشه، که هزینه دوره “نخبگان ثروت آفرین کسب و کار” نسبت اونها هزینه های مناسبی دارد. یعنی هزینه های خیلی بالاتری نسبت به بعضی جاها وجود داره، و مسائل مختلف اون رو باید افراد خودشون با توجه به توان مالیشون در نظر بگیرند. کسی که توان مالی داره. نه، هزینه هزینه ای است که قطعا برمیگرده.

سؤال: سخن پایانی؟

تذکر بسیار ویژه ای که من دارم این هست که الان خیلی از خانواده ها برای آموزش فرزندانشون حتی برای رفتن به دانشگاهشون و زمانی که وارد دانشگاهشون میشن، هزینه های فوق العاده ای می کنند و می کنیم و کردیم. اما نتیجه اونها این شد که یک سری محفوظات را بچه ها یاد بگیرند و آیا بتونن در زندگیشون از این محفوظات استفاده ای بکنند یا نکنند خب اون خیلی جای سؤاله؟

اما یک چنین کلاسهایی با توجه به هزینه‌هایی ام که میشه، کاربردیه. و قطعا باعث میشه کسانی که به اصطلاح این مطالب رو یاد میگیرند و آموزش میبینند به طور عملی در زندگی استفاده بکنند.

شاید ارزشش از دروس دانشگاهی و کلاسیک خیلی بالاتر باشه.

من فکر میکنم که خانواده‌ها به این نکته توجه بکنند و برای اینکه آیندۀ فرزندانشون از نظرکسب و کار  اون‌هایی که علاقه مندن بچه هاشون دنبال کسب و کاروکارآفرینی برن فکر می کنم این کلاسها خیلی مثمر ثمر تر از دوره های دانشگاهی و تحصیلاتی که اون همه وقت صرف محفوظات فقط میشه، فکر میکنم از اون خیلی ارزشش بالاتر میشه. البته من این رو به عنوان دبیر بازنشسته که کار آفرینی کردم و به اصطلاح شغل آزاد داشتم و به امید خدا به این جا رسیدم عرض میکنم.

نظرات دیگر دانش آموختگان

محصولات