نظرسنجی آقای ابوالفتحی | دوره نخبگان ثروت آفرین کسب و کار

متن نظرسنجی آقای ابوالفتحی - مدیر مجموعه توزیع فراورده‌های لبنی

سؤال: چی شد که تصمیم گرفتید در این دوره شرکت کنید؟

سالها بود که من می خواستم کار بزرگی انجام بدم. منتهی جور در نمیومد. بعد واقعا دنبال این دوره ها بودم. حتی دورۀ مشابه هم رفتم ولی اون استارت کارم رو نتونستم بزنم واقعیتش.

اولین دوره به صورت پیامک بود. من رفتم MBTI ، (کلاسهای تیپولوژی) بعد یک مشاوره با استاد بهروز ریاحی داشتم. تصمیم گرفتم توی این دوره شرکت کنم.

تصورم این بود که این دوره کاربردی تره که بعدا بهم ثابت شد.

و در ضمن چیزهایی که من مد نظرم بود نتونستم گیر بیارم ولی اینجا تونستم پیداشون کنم.

سؤال: فضای آموزشی به نظر شما چطور بود؟

ساعت کلاسها خیلی عالیه. منظور اینکه پنج شنبه و جمعه در هر ماه، جو دوستان خیلی عالیه همه همکلاسیها دارای کسب و کار و اکثرا هم موفق هستند در کارشون، و دارای جو خیلی خوب است که به هم انرژی مثبت میدیم. از هم یاد میگیریم و با هم پیشرفت میکنیم. بعد از هر دوره با هم میشینیم و بررسی میکنیم، درصد موفقیت هامون رو یا چیزهایی که لازمه برای پیشرفت کار انجام دهیم. با هم تحلیل و بررسی میکنیم، تیم خوبی داشتیم و هنوز هم با هم در ارتباطیم.

سؤال: زمانبندی یکساله این دوره به نظرتان زیاد نبود؟

طبق اون چیزی که استاد فرمودند: برای اینکه اثر گذاری به حد اکثر برسه باید یه دورۀ زمانی طولانی باشه و متوالی. چون مطالب بهم لینک هست شما لزوما درجلسه جدید جلسات قبل رو هم مرورمی کنید. که در ضمیر ناخودآگاه بشینه و به مرحلۀ عمل برسه و گرنه میتونستند، مطالب رو در طول حتی یکهفته همه رو جمع بندی کنند، ولی مسلما خروجی خوبی نخواهد داشت.

سؤال: پیام شما برای آنهایی که تردید دارند چیست؟

به نظر من کسی که بخواد رشد کنه باید هزینه کنه. باید از این کادری که هست بیاد بیرون، متاسفانه چیزی که در فرهنگ ما ایرانیها هست اصلا هزینۀ آموزش رو ما در نظر نمی گیریم. و این خیلی مهمه اکثرأهم اهمیت بهش نمیدن و میگن، چرا رشد نمیشه کرد؟ چرا امکان پیشرفت نیست؟ شما برای پیشرفت در هر حوزه ای نیازمند مهارت های اون حوزه هستین. و برای کسب و کار و رشد باید در این دوره ها حضور داشته باشید. منتهی کسی که در اون سطحی که هست و دوست داره همون جا حضور داشته باشه میتونه باشه و هیچ هزینه ای هم پرداخت نکند. کسی که بخواد پیشرفت داشته باشه باید هزینه و اقدام کند.

سؤال: از کدام کارگاه بهتر استفاده کردید؟

صادقانه بگم همش مهم بود ولی برای شخص من اولین و مهمترین کارگاه باورها بود. من دیدم وقتی باور ایراد داره شما هرچقدر تلاش کنید هرچقدر سرمایه گذاری کنید و هر قدر زمان بگذارید نتیجۀ خوبی نمیگیرین. ولی وقتی باورت قوی باشه خیلی مسائل خود به خود حل میشه و راحت هضم میشه. مهم تر از همه باورها بود بعد تیپولوژی و خلاقیت ها بود. چیزی که خیلی از صاحبان کسب و کار ازش استفاده نمی کنندخلاقیت است وقتی که شما خلاقیت داری خیلی تو کارت موفق تری.

سؤال: آیا این دوره آنقدر موثر بوده که آن را به کسی پیشنهاد دهید؟

حتما پیشنهاد میدم، مخصوصا به کسانی که در کسب و کار هستند. ولی به قول خودشون زیاد بازارشون رونق نداره. اینجا جزئی ترین تکنیک ها رو آموزش میبینند. و می آموزید چطوری کسب و کارشون رونق بیشتری داشته باشه موفق تر باشن. واقعا یه موضوعاتی است که در هیچ مباحث دیگه نمی توان یاد گرفت. و فقط در این دوره ها یاد میگیری و باید به کار ببندی. تا نتیجۀ خوب بگیری.
حتما پیش نهاد میکنم. بله.

سؤال: در طول دوره چقدر پیشرفت داشتید؟

صادقانه بگم شاید هزار درصد شاید ده برابر اون چیزی که بودم. من قبلا هم روحیه خودم رو می شناختم. خیلی کارهای بزرگ دوست داشتم انجام بدم اما شاید مهارت نداشتم. شاید باورم اونقدر قوی نبود. شاید اعتماد به نفس کافی نداشتم. وقتی اومدم دوره فکر کنم من از جلسۀ 6  به اون چیزی که مد نظرم بود رسیدم. یک کار بزرگ، یک کار آفرینی که خدا رو شکر موفق شدم و تا عمر دارم ادامه خواهم داد.

سؤال: نظرتان راجع به استاد بهروز ریاحی چیست؟

استاد بهروز ریاحی به نظر من خیلی ملموس صحبت می کنه. یعنی خوب کارت رو درک میکنه، شرایطت رو درک میکنه. میره سر اصل مطلب، حاشیه نیمرود، بیان قوی داره و بسیار منظمه. محتوی کلاسها هر جلسه خیلی با کیفیت و قوی بود. اگر بخوام خلاصه کنم واقعا امکان پذیر نیست. چون همۀ جلساتش مهم بود. حتی لحظه به لحظش، دقیقه به دقیقش هر وقت هم میخونم برام تازگی داره.

سؤال: اگر به عقب برگردید بازهم این دوره را انتخاب می کنید؟

اگر میدونستم این دوره رو از قبل اقدام میکردم.

سؤال: سخن پایانی؟

برای خود من خیلی خوب بود. واقعا من  تو این دوره هاگم شده ام رو پیدا کردم چیزی که خیلی جاها دنبالش بودم بهش نرسیدم.

من حتی سفرهای زیادی به نقاط مختلف ایران و جهان داشتم منتهی گم شده ام پیدا نمی شد. من یک کار بزرگ می خواستم انجام بدم، خدا رو شکر تو این کلاسها اون سرنخ رو پیدا کردم و به خواسته ام رسیدم. و تا عمر دارم ادامه می دهم.

نظرات دیگر دانش آموختگان

محصولات