نظرسنجی آقای روشنفکر | دوره نخبگان ثروت آفرین کسب و کار

متن نظرسنجی آقای روشنفکر - تولیدکننده پوشاکِ امشاسپند

سؤال: چی شد که تصمیم گرفتید در دوره نخبگان ثروت آفرین کسب و کار استاد بهروز ریاحی شرکت کنید؟

در اطرافیان من آموزش خیلی کمه، توی محیطی که ما کار می‌کنیم آموزش مقولۀ چندان جدی‎ای نیست و خیلی اهل آموزش نیستیم. اینجا که اومدم امیدوار بودم که یک چیزی داشته باشه که آدم بتونه یاد بگیره.

سؤال: داشت؟

بله داشت. اینجا به نظر من یه چیز خوبی که داره، کلمۀ مناسبی اگر بخوام بگم؛ مهربانه. می‌خواستم اول بگم دلسوز، اما دلسوز نیست، دلسوزی بارِ ترحم داره. مهربانی یه ذره تعقل پشتش داره. اینجا مجوعه آموزشی مهربانی است. این کمک میکنه حال آدم خوب بشه. این بخشی از خوبی اینجاست، بعلاوه مسائل آموزشی که هست.

سؤال: چی باعث شد به دوره نخبگان ثروت آفرین کسب و کار اعتماد کنید؟

یه سمینار اومدم، یه جلسه مشاوره اومدم، دو جلسه هم اینجا گارانتی داشت. گفتم میام اگر جذب شدم میمونم، اگرم جذب نشدم، میرم و دنبال اونجایی میگردم که خوبه.

سؤال: پس از گارانتی بازگشت وجه استفاده نکردید؟

نه از گارانتی استفاده نکردم.

سؤال: اگر حالا که دوره تمام شده امکان استفاده از گارانتی را داشته باشید چطور؟

نه، الانم فرقی نمیکنه. کسی که بعد از دو جلسه از گارانتی استفاده نمیکنه حتماً یه چیزی میبینه دیگه. با دیدی که امروز دارم، گارانتیِ اون دو جلسۀ اول هم بی‌معنی بود. این گارانتی برای آدماییه که اینجا رو نمیشناسن، مجموعه رو نمیشناسن، مثل اون موقع که من نمی‌شناختم. به نظر من، این مجموعه اصلا این گارانتی پایان دوره رو لازم نداره.

سؤال: اگر به عقب برگردید باز هم دوره نخبگان ثروت آفرین کسب و کار را انتخاب می کنید؟

آره، انتخاب میکنم.

سؤال: فضای آموزشی به نظر شما چطور بود؟

فضای آموزشی خیلی مستعده. مطالبی که استاد ریاحی میگه خیلی خوبه. کسانی که میان اینجا همه میخوان تغییر کنند. از جمله خودِ من؛ اومدیم یه گره‌هایی، یه چیزهایی رو بر طرف کنیم.

سؤال: از کدام کارگاه بهتر استفاده کردید؟

همه کارگاه‌ها استفاده میشن. خیلی کاربردی‌اند؛ بسته به شرایط شغلی، بسته به موقعیت کاری، بعضی قسمت‌ها پررنگ‌تره، بعضی قسمت‌ها کم‌رنگ‌تر. ولی همشون کاربردیه.

سؤال: زمانبندی یکساله دوره نخبگان ثروت آفرین کسب و کار به نظرتان زیاد نبود؟

اگر بخوایم تغییری اتفاق بیفته، نه. تغییر اینجوری نیست که یه دفعه اتفاق بیُفته. و این تغییر اگر در خودِ من بخواد اتفاق بیفته، این یک سال لازمه. اتفاقاً فکر میکنم این آموزش یکساله و این دورۀ یکسالۀ بلندمدت یکی از نقطه قوت این مجموعه است. هرچند به هر حال سختی‌هایی هم داره؛ زمانبندی، سر کلاس نشستن‌ها، به خصوص با توجه به شرایط سنی… ولی به نظر من اگر غیر از این بود راندمان پایین‌تر میومد.

سؤال: در طول دوره نخبگان ثروت آفرین کسب و کار چقدر تغییر داشتید؟

تغییر کردم. بطور کلی میتونم بگم حداقل ابزارهای من تغییر کرده. بیرون از اینجا خیلی از آدما فکر می‌کنند  چون سالها کاسبی کردند و کسب و کاری داشتند، با سوادند. ولی واقعیتش اینه که سوادشون سواد ابتداییه. یه سواد تجربیه.

سؤال: نظر شما راجع به استاد بهروز ریاحی چیست؟

هم شخصیت خیلی خوبی دارند و هم فرد متخصصی هستند.

سؤال: فکر می‌کنید ایشان صلاحیت تدریس در این حوزه را دارند؟

شاید من صلاحیت جواب دادن به کلیتش رو نداشته باشم، ولی از نظر من، برای من بله.

سؤال: پیام شما برای آنهایی که تردید دارند چیست؟

مکانیزم‌هایی اینجا وجود داره که میتونه شک‌های آدم رو برطرف کنه در مورد اینکه وارد این مجموعه بشه و آموزش ببینه یا نه. مکانیزم‌هایی که شما میتونید به راحتی تصمیم‌گیری کنید که این کار رو بکنم یا نکنم.

دوره نخبگان ثروت آفرین کسب و کار برای خیلی از آدما لازمه و برای خیلی از آدما به نظر من لازم نیست. خودِ استاد بهروز ریاحی هم همیشه یه جمله‌ای رو میگه که به نظرم درسته. میگه: «این دوره یه شمشیر دو بره. هم میتونه بُرّنده باشه به سمت خوبی. هم میتونه منجر به اتفاقات بدی بشه.»

من اگر بخوام یه پیشنهاد خوب به دوستانم بدم، میگم: برو، حداقل از امکاناتی که وجود داره، از گارانتی استفاده کن. اگر دیدی نیاز برطرف شد که تا آخرش رو استفاده میکنی، اگر دیدی نشد از گارانتی و سرویس‌هایی که داره استفاده میکنی.

بعضی از آدما که میان و قصدشون پیدا کردن یه نکتۀ منفیه، حتماً پیدا میکنن. ولی من نظر خودمو بخوام بگم اینه که اینجا پارامترهای مثبتش با تفاوت زیاد از منفی‌هاش بیشتره. ولی قطعاً توی هر مجموعه‌ای میشه هم نقطه ضعف پیدا کرد، هم نقطه قوت. اینجا نقاط قوتش بیشتره.

اگر من بخوام به کسی پیشنهاد بدم، میگم این آموزش رو ببینه. ولی به هر حال این تصمیم خیلی شخصیه. نمیشه همه یه نتیجۀ خاص رو ببینن. اما من در مورد خودم شخصاً میتونم بگم نتیجۀ مثبت گرفتم. امروز که دورۀ من داره تموم میشه خوشحالم و فکر میکنم دورۀ مثبت و خوبی بود. و فکر میکنم از این نظر با خیلی از بچه‌های دیگه که دوره رو گذروندن متفق‌القول هستیم، و این دوره رو من به دوستانم پیشنهاد میدم.

نظرات دیگر دانش آموختگان

محصولات