مشاوره راه اندازی کسب و کار

مشاوره راه اندازی کسب و کار

برای شروع طبق  مراحل زیر برای راه اندازی کسب و کار جدید استفاده نمایید. اینها مراحلی است که تمام افراد در کشورهای توسعه یافته به آن عمل می کنند و در نتیجه این مراحل هر کدام برای خود کار و کسب  پردرآمد و مستقلی دارند.

● مرحله اول: برنامه ریزی

یک دفترچه بردارید و اسمش را بگذارید دفترچه برنامه ریزی کسب و کار. در این بخش فهرستی از سرگرمی های مورد علاقه تان را بنویسید. بعد مهارت های مخصوص به خودتان را فهرست کنید.
سپس کارهای روزمره و مشاغلی را که با آنها آشنا هستید یا سریع می توانید یاد بگیرید را یادداشت نمایید. به ۱۰ تا ۱۵ نفر از دوستان و آشنایان زنگ بزنید یا با آنها دیدار داشته باشید تا بفهمید آنها به چه نوع محصول یا خدماتی در شرایط امروز جامعه نیاز دارند. تا بتوانید فهرستی از نیازهای روز جامعه تهیه کنید، بعد از این کار فهرست نیازهای جامعه را با فهرست سرگرمی ها، مهارت های خاص و کارهای روزمره قبلی تان مقایسه کنید.

حالا فهرستی از کسب و کارهای ممکنی را تهیه کنید که شما می توانید با استفاده از استعدادها و مهارت های خود برای برطرف کردن نیازهای مشتری انجام دهید. از ایده ها و نیاز هایی که یافته اید، سه ایده کسب و کار که بیشترین نیاز برای آنها وجود دارد و شما هم از آن لذت می برید و از همه سودآورتر است را انتخاب کنید. دوباره به سراغ همان ۱۰ تا ۱۵ نفر قبلی بروید. ببینید هر کدام از آنها برای هر یک از کالاها و خدمات در سه کسب و کار مورد نظر شما چه میزان پول پرداخت خواهند کرد.

● مرحله دوم: انتخاب نوع کسب و کار

نتیجه تحقیقات خود را مورد مطالعه قرار دهید و بهترین کسب و کار را برای شروع انتخاب کنید.

برای اینکه دچار خطای راهبردی در بازار کسب و کار واقعی نشوید در اینترنت یا محیط شهر و کشور خود به دنبال یک مشاور حرفه ای بگردید و با او قراری گذاشته و نتیجه تحقیقات و انتخاب خود را با وی در میان گذاشته و از او بخواهید از شما تست تشخیص تیپ شخصیتی بگیرد تا مشخص شود، کسب و کاری که انتخاب کرده اید با خصوصیات و نقاط ضعف و قوت شخصیتی شما هماهنگ است یا خیر

سپس در مورد این کسب و کار و تست تیپ شناسی خود با والدین یا افراد نزدیک به خود مشورت کنید. تا اطمینان حاصل نمایید آنها با توجه به شناختی که از شما دارند با طرح شما و هماهنگی آن با روحیات و ساختار شما موافق هستند یا خیر.

و از مشاور خود با توجه به نوع کسب و کار انتخابی مراحل پیش برد و شروع کسب و کار را بخواهید و طبق آن عمل نمایید

در زیر فرم تعیین وقت مشاور گذاشته شده است، لطفا این فرم را پر نمایید و یا با دفتر موسسه نواندیشان تماس بگیرید تا با یکی از بهترین مشاورهای حوزه کسب و کار برای شما قرار مشاوره گذاشته شود.

فرم مشاوره راه اندازی کسب و کار

  • لطفا کد شهر را وارد نمایید.