جهت استفاده از فایل صوتی ویدئویی بالا بر روی موبایل و یا در ماشین خود به پائین صفحه مراجعه فرمائید.

فرم ثبت نام در شفاخانه در پائین صفحه

شفاخانه کسب وکار کجاست؟

با درود فراوان به شما نواندیشان عزیز

همونطور که میدونید از سال گذشته موسسه نواندیشان اقدام به راه اندازی بخشی به نام شفاخانه کسب و کار نموده.

خیلی از دوستان علاقمند هستند، که بدونن در شفاخانه کسب و کار ما قراره چیکار کنیم و در این مجموعه چه اتفاقی می افته؟

امروزه در دنیا مدرن به این نتیجه رسیدند، که کسب و کارها هم مثل هر موجود زنده‌ای نیاز به معاینه و درمان دارند تا بتونن به حیات خودشون در بهترین وضعیت و شرایط ادامه بدن و به بهره وری و ثروت سازی برسند.

و بر این اساس, پزشکی کسب وکار به عنوان یکی از شاخه های عارضه یابی کسب و کار شکل گرفته که این روند نیاز، به دانش و تخصص خاص در زمینه مدیریت و ساختار کسب و کار برسد.

بیزینس ِ شما باید هر شش ماه یک بار معاینه بشه تا مشخص بشه مسیری که دارید میرید درستِ یا نه.

باید ببینید پرسنل های شما برای کاری که قراره انجام بدن از نظر ذهنی ، تخصصی و شخصیتی مناسب هستند یا نه، چون منابع انسانی یکی از اصلی‌ترین پایه‌های کسب و کارهای مدرن هستند و در دنیای امروزی دیگه شما نمی‌تونید خودتون به تنهایی یا فقط با اقوام یا افراد آشنا و مورد اطمینان موفق باشید.

در ضمن این موضوع باید مشخص بشه که استراتژی یا همون روش کار و کسب شما درسته یا نه، چون با توجه به تغییر شرایط کلی اقتصادی و اجتماعی، استراتژی ِ شما هم باید تغییر کند.

از همه مهمتر روش بازاریابی شماست که باید مشخص بشه آیا با شرایط امروز این روش جواب میدهد یا نه.

متاسفانه در خیلی از مشاوره ها من شاهد این هستم که یک کسب و کارِ خوب با استفاده از روش های قدیمیِ بازاریابی داره به ورطه نابودی و ورشکستگی میره و به هیچ نتیجه‌ای نمیرسه و حتی هزینه‌های خودش را هم در نمی آورد.

ما در شفاخانه کار و کسب بیزینسِ شما را چک می کنیم و بررسی میکنیم که چه اتفاقی داخل کسب و کار شما باید بیفته تا با کمترین هزینه بتونه کسب وکارتون سالم و سلامت بشه تا برای شما بتونه پول بسازه و جلو بره.

در شفاخانه کار و کسب ما رابطۀ بین مشتریان یا جامعه هدف شما را با سطح کیفیِ ارتباطات شما با مشتریان و میزان تولید ارزش، و هماهنگی آنها با کانالهای توزیع، میزان جریان درآمد و تناسب آنها با فعالیت‌های کلیدیِ کار و کسب شما و منابع کلیدی سودآوریِ شما را با ساختار هزینه بررسی میکنیم و می‌سنجیم.

در شفاخانه کار و کسب، ما پزشکی کارو کسب رو خیلی ساده کردیم و اصلاً شما را درگیر محاسبات سختی که چند لحظه قبل گفتم، نمی‌کنیم.

در یک جلسه مشاوره مشخص می‌کنیم که شما نیاز به چه چیزهایی دارید و شما را به سمتی راهنمایی می‌کنیم که بتونید حالِ کسب و کارتون رو خوب کنید و ما این کار رو با تخصص و دانش قابل دفاع انجام میدیم.

اجازه بدید, یک مثال واقعی رو بدون ذکر نام براتون بگم:

دوستی در یکی از شهرهای جنوبی کشور، فروشگاه لباس زنانه مجلسی به راه انداخته بود و بعد از سه سال به زیانی حدود 60 میلیون تومان رسیده بود و خودش هم در طول این چند سال هیچ برداشتی نکرده بود.

بعد از چند مشاوره غیرتخصصی با افرادی که فقط تبلیغات اینترنتی و تلگرامی میکنن، اوضاع رو بدتر هم کرده بود.

ایشون اتفاقی به شفاخانه کار و کسب آمد و بعد از بررسی های اولیه مشخص شد که فقط نیازهای اولیه مشتریانش رو دیده و به نیازهای پنهان مشتریان خودش هیچ توجهی نکرده بود.

خب شاید بپرسین که نیاز اولیه و نیاز پنهان چیه ؟

بله درست حدس زدین نیاز اولیه کسی که به فروشگاه لباس زنانه مجلسی میاد تهیه یک لباسِ, اما نیاز پنهان چی میتونه باشه ؟

بله، دیده شدن، به چشم آمدن و مطرح شدن با لباس ِ خریداری شده خوب، به نظر شما این اتفاق در یک اتاق پرو با رنگ مشکی برای یک خانم جنوبی با رنگ پوست گندمی میافته، معلومه که نه چون مشتری اول باید در ذهنش بتونه خودش رو در لباس مجلسی خوب ببینه تا اون رو بخره و یک فروشندۀ برونگرا و خوش‌بیان لازمه تا بتونه به ذهن مشتری نفوذ کنه و بهش بگه که چقدر در این لباس زیبا شده، تا مشتری لباس رو بخره و یک نکته کلیدی که هست :

اینکه اون فروشنده بتونه به علائم زبان بدن مسلط باشه تا بدونه مشتری از کدوم لباس بیشتر خوشش امده و برق رضایت را از چشماش و رفتار بدنش ببینه و بعد از اون توضیح بده, چون اگر بخواد همینجوری توضیح بده قطعا فروش رو دوباره از دست خواهد داد.

بله ایشون با یک فروشندۀ درونگرا، که به سختی جواب سلامِ مشتری رو میده و در یک اتاق پرو کوچک و به رنگ مشکی که داشت سعی می‌کرد به خانم‌ها لباس مجلسی بفروشه که قرارِ با اون لباس به مجلسی بروند که خانم های زیادی هم اونجا هستند و همه میخوان از همدیگه زیباتر باشند و بدرخشند.

در نتیجه ایشون با اون روش هیچ وقت موفق نمی‌شد.

و جالب اینکه تا اون روز 2 بار مکان فروشگاهش رو طبق مشاوره های غیر تخصصی که گرفته بود, عوض کرده بود و تصمیم داشت برای بار سوم هم این کار رو بکنه.

جان کلام اینکه ما در شفاخانه کسب و کار

اول کسب و کار شما رو معاینه می‌کنیم و اگر لازم بود ازش یک آزمایش خون میگیریم و بعد براش دارو تجویز می‌کنیم.

تا طبق بیانیه ماموریت و رسالت موسسه نواندیشان بتونیم

دست به دست هم بدیم و با نواندیشی، دانش و تخصص مدیریتِ کسب و کار و بازاریابی، کسب و کارتون رو بروز ، پر رونق و پولساز تر کنیم تا دنیامون و ایرانمون آبادتر بشه و همواره به یاد داشته باشید که:

                                               ” نواندیشان ثروتمند می شوند”

                                                           روزگارتون به روز

جهت تعیین وقت برای معاینه کسب و کار خود، فرم زیر را پر کنید، تا همکاران ما با شما تماس بگیرند.

فرم شفاخانه کسب و کار

  • لطفا کد شهر را وارد نمایید.