فروش موفق

فروش موفق ، ترس از رقیب بود که آخر زیاد شد …

مصرف کنندگان (مشتریان) اقتصاد جدید از زیاد بودن فروشگاهها، محصولات و برندها (انواع برندها) کلافه شده اند، شرایط اقتصادی سخت، توان خرید کمتر و کمتر و مشتریان سخت گیرتر شده اند، خریدارانِ محصولات معمولی افراد نالایق و خدمات ضعیف را نمی خواهند، به دنبال تمایز هستند، اگر تنها مزیت رقابتی شما تخفیف قیمتی در ارائه ی آن کالا یا خدمات است، آگاه باشید که تخفیف حد و سقفی دارد و از طرف دیگر همه ی هم صنفی های شما نیز با همین حربه در بازار حضور دارند و دیگر تخفیف تمایزی برای فروش موفق ایجاد نمی کند.

 

یکی از تکنیک های ساده برای فروش موفق :

 

۱)  برای آغاز فروش موفق از مشتری، اطلاعات بگیرید:

در ابتدای صحبت خود سوالی مرتبط بپرسید، این سوال  علاوه بر اینکه اطلاعات شما را نسبت به مشتری زیاد می کند، در عین حال مشتری را به شنیدن توضیحات شما در مورد کالایتان علاقمندتر می نماید. (ارتباط با مشتری)

۲) از قبل برای فروش موفق انواع کالای خود پیشنهادی خاص طراحی کنید:

وقتی پیشنهاد خود را طراحی می کنید، گزینه های مختلف با قیمت های مختلف را در آن لحاظ کنید، برای مشتریانی که نسبت به قیمت حساسند (در مقالات آینده در مورد راهکارهای برخورد با چنین حساسیتی روشهای مختلفی ارائه خواهیم داد) ابتدایی ترین راه کار ارائه ی گزینه ارزانتر در پیشنهاد شماست.

۳) مطالب سازماندهی شده ای به مشتریان ارائه کنید:

  از روش AIDA یعنی (جلب توجه، ایجاد علاقه، ایجاد اشتیاق و دعوت به اقدام) پیروی کنید یا از روش PAS (طرح مسئله، آشفتن و اراده راه حل) بسته به نوع کالا و یا خدماتی که ارائه می کنید بهره بگیرید. (طرح کسب و کار)

۴) مشتریِ خود را به وجد آورید :

  زیگ زیگلار متخصص فروش موفق،(راز موفقیت انسان های بزرگ) اعتقاد دارد که مردم بر اساس عوامل احساسی خرید می کنند نه بر اساس منطق!

۵) فروش خود را نهایی کنید :

  اگر چهار قدم قبلی را به خوبی اجرا کرده باشید، با استفاده از تکنیک های نهایی کردن فروش، فروش موفق خود را به پایان برسانید. (مدیریت استراتژی)

۶) پیگیری :

  حلقه ی گم شده بسیاری از متخصصان فروش مرحله پیگیریست، پیگیری یک فروش معمولی را به فروشی موفق مبدل می کند. یک فروشنده خوب (بازاریاب) باید مطمئن شود که مشتری دچار پشیمانی بعد از خرید نخواهد شد و گام به گام با مشتری خود، حتی پس از خرید نیز خواهد ماند، تا حلقه ی اعتماد بین مشتری و فروشنده شکل بگیرد و مقدمات فروش بعدی فراهم گردد. (مدیریت بازاریابی)

 

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید