یکی از جدیدترین و پربازده ترین روشهای بازاریابی و تبلیغات هدفمند خصوصا برای کسانی که کسب و کاری کوچک با بودجه تبلیغاتی محدود دارند بازاریابی عصبی است و هدف آن انتقال بهتر پیام های بازاریابی به دیگران و افزایش احتمال خرید توسط مخاطب است که در نتیجه آن، علاوه بر اینکه بودجه بازاریابی و تبلیغات کاهش می یابد مشتریان بیشتری برای خرید کالا ترغیب می شوند و فروش محصولات رشد چشم گیری پیدا می کند.

در اوایل قرن بیستم برخی از شرکت های بزرگ قبل از تولید محصولات، از بازار هدف خود تحقیقاتی انجام می دادند تا محصول مورد علاقه مشتریان را تولید کنند. آنها از مردم پرسیدند که دوست دارید محصول بعدی ما چگونه باشد؟ رنگ بسته بندی چه باشد و چه خصوصیاتی داشته باشد و بعد با توجه به نتایج نظرسنجی و درخواست بازار، محصول جدید را تولید می کردند ولی در بیشتر موارد محصول تولید شده با اقبال عمومی مواجه نمی شد و درمرحله فروش شکست می خورد.

بازاریابان کم کم به این نتیجه رسیدند که پاسخ اغلب افراد در تحقیقات بازار، با رفتار خرید آنها تفاوت دارد و گاهی کاملا متناقض است. بنابراین همیشه نمی توان از مشتری پرسید که محصول مورد علاقه اش کدام است و سپس با تولید آن محصول به موفقیت رسید.

به همین منظور محقیق و پژوهشگران تحقیقات گسترده ای در مورد روند خرید یک کالا و چرایی خرید و چگونگی مورد استقبال قرار گرفتن یک کالا انجام دادند و بازاریابی عصبی را بوجود آوردند، در واقع بازاریابی عصبی تلفیق دو علم بازاریابی و عصب شناسی است.

مباحثی که در دوره بازاریابی عصبی مورد آموزش قرار می گیرد عبارتند از :

۱. تحلیل و بررسی انواع خرید و انواع خریداران ( تحلیل مشتریان)

۲. آموزش فرآیند فروش و انواع فروش

۳. ورود به دنیای مغز قدیم و فرآیند خرید مشتریان از فروشندگان

۴. روشهای جلب نظر و تحت تاثیر قراردادن مشتریان

۵. مشخصات فروشندگان طراز اول جهان

۶. ارائه تکنیک های بازاریابی عصبی

و … .

در حقیقت بازاریابی عصبی یکی از روشهای زود بازده و بسیار اثر گذار در افزایش فروش و توسعه کسب و کار می باشد و شما نیز می توانید با شرکت در دوره بازاریابی عصبی ناخودآگاه مشتریانتان را به سمت خرید از شما هدایت کنید.

این دوره آموزشی مفید و سودمند نیز در دوره کامل نخبگان ثروت آفرین فروش به عنوان یکی از مباحث اصلی تدریس می گردد تا دانش پذیران از این مهارت کاربردی در مسیر موفقیت و ثروت آفرینی خود نهایت بهره را ببرند.