امروزه شبکه جهانی اینترنت، عملا دنیا را به یک دهکده کوچک تبدیل کرده است،رفته رفته فروشگاههای اینترنتی جایگذین مغازه ها و فروشگاهها شده اند و کسب و کارهای جدیدی راه اندازی شده است.

امروزه برای خرید و فروش هر کالایی بهترین و در دسترس ترین وسیله، خرید و فروش غیر حضوری است و به جرأت می توان گفت که هیچ کالایی وجود ندارد که نشود آن را از طریق مجازی خریداری کرد اما با توجه به اینکه هنوز در کشور عزیزمان بسیاری از فعالین اقتصادی در زمینه فروش مجازی و توانایی هایی که اینترنت در آسانتر کردن چرخه فروش برای آنها دارد آگاهی ندارند و از این پتانسیل استفاده نمی کنند، از سایر رقیبانشان که در این حیطه نیز فعالیت دارند جا می مانند و رفته رفته سهم خودشان را از بازار به رقبا واگذار می کنند.

پس برای حضور مؤثرتر در بازارهای امروز باید از روشهای امروزی استفاده کرد و همانطور که همگی می دانیم، عصر کنونی عصر ارتباطات است و مهم ترین دلیل این نامگذاری، توانایی ها  و قابلیتهای شبکه جهانی اینترنت است.

حضور در شبکه جهانی اینترنت و فروش از طریق آن ویژگی های زیادی دارد که از آنها می توان به :

۱. حجم مخاطبین و افرادی که در اینترنت حضور مجازی دارند:

امروزه اینترنت آنقدر در زندگی روزمره مردم نفوذ کرده است که نمی توان از پتانسیل بالای مخاطبین آن غافل ماند، کاربرانی که دیگر صرفأ نوجوان و جوان نیستند، بلکه بسیاری از سرمایه داران و فعالین بازار را هم شامل می شوند، در یک کلام و از دید یک فروشنده بسیاری از افرادی که می توانند یک مشتری پر سود باشند از اینترنت برای کارهای روزمره خود استفاده می کنند.

۲. روز به روز به مخاطبین اینترنت افزوده می شود :

اینترنت بهترین وسیله برای پاسخ به سوالات در زمینه های علمی و اقتصادی است، دیگر کسی برای دانستن قیمت طلا و سکه با تلفن تماس نمی گیرد، بلکه به آسانی و در کمتر از یک دقیقه  از جدیترین قیمت ها در هر زمینه ای آگاه می شود و حتی افرادی که در دور افتاده ترین نقاط کشور نیز زندگی می کنند نیازمند اینترنت و خدمات آن هستند و به جمع مخاطبین آن پیوسته و می پیوندند.

۳. ارزان قیمت بودن :

یکی از ویژگی های حضور در دنیای مجازی و راه اندازی یک سایت یا فروشگاه اینترنتی، کم هزینه بودن آن در مقایسه با احداث و نگهداری از یک فروشگاه واقعی است.

۴. در دسترس بودن:

حضور در دنیای مجازی و اینترنت این ویژگی منحصر به فرد را دارد که مشتری در هر ساعت از شبانه روز و در هر نقطه از کشور به سادگی می تواند از کالا یا خدمات شما اطلاع پیدا کند و به سایت یا فروشگاه شما مراجعه نماید و در هر ساعت از شبانه روز خرید کند!

 و بسیاری از ویژگی های دیگر….

با توجه به این پتانسیل ها و ویژگیهای خاص اینترنت  شما به عنوان یک صاحب کسب و کار  و فروشنده باید به فعالیت اقتصادی در فضای مجازی اقدام نمایید.

در دوره وب مارکتینگ به صورت پیشرفته و هدفمند اصول و مبانی حضور مؤثر در اینترنت و کسب درآمد در فضای مجازی با سلسله مباحث زیر  آموزش داده می شود:

۱. آموزش بازاریابی

۲. آموزشی بازاریابی الکترونیکی

۳. ارائه اصول و تکنیکهای جلب مشتری در فضای مجازی

۴. آموزش قوانین حاکم بر بازار های اینترنتی و طریقه کسب در آمد

۵. آموزش حضور پایدار و فروش مستمر در فضای مجازی

و …

این دوره آموزشی مفید و سودمند نیز در دوره کامل نخبگان ثروت آفرین فروش به عنوان یکی از مباحث اصلی تدریس می گردد تا دانش پذیران از این مهارت کاربردی در مسیر موفقیت و ثروت آفرینی خود نهایت بهره را ببرند.